Monika Zubowicz
Już prawie 10 tys. zł zebrali młodzi z Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży. W ramach akcji Polak z Sercem wspierają Polaków na Kresach.
„To granice się zmieniły, oni zostali u siebie. Musimy im teraz pomóc!” – tak o rozpoczętej 11 listopada 4. edycji akcji Polak z Sercem mówią organizatorzy. To akcja charytatywna skierowana do Polaków mieszkających na Litwie, Białorusi i Ukrainie. Tęsknota za Polską, trudności dnia codziennego, w tym w dużej mierze materialne, to problemy, na które odpowiedzią jest zakrojona na całą Polskę inicjatywa młodych. W ramach działań, które potrwają do 15 stycznia 2021 roku, organizowane są zbiórki publiczne, kiermasze oraz zbiórka funduszy za pomocą e-Daromatu. To narzędzie, dzięki któremu sami możemy wybrać produkt, który zostanie kupiony za wpłaconą przez nas darowiznę. „Ta forma pomocy bardzo pozytywnie mnie zaskoczyła. Chciałam wiedzieć, na co konkretnie idzie przekazane przeze mnie wsparcie, a tutaj mogę wybrać konkretne produkty” – mówi Daria, która wsparła akcję.
Dzięki poprzednim edycjom udało się zebrać 156 784,65 złotych, za które zakupiono żywność, przybory szkolne i środki czystości. Do tego przekazano ponad 35 ton produktów zebranych przez młodych.