Po warsztatach dziennikarskich: Niech ten śpiew zastąpi oglądanie telewizji i korzystanie z gadżetów!

29/12/2021 13:34
Redakcja

Dzieciaki, które uczęszczają do Katolickiego Przedszkola im. Jana Pawła II w Winnicy wraz z zespołem pedagogicznym już tradycyjnie przyszły z kolędą do parafii Bożego Miłosierdzia w niedzielę 16 stycznia.

Z radością i dziecięcą prostotą dzieci złożyły  proboszczowi ks. Pawłu Kalinowskiemu, oraz wspólnocie parfialnej życzenia z okazji świąt Bożego Narodzenia.

Właśnie parafia w pażdzierniku 2003 roku, z inicjatywy ówczesnego proboszcza ks. Kazimierza Dudka, założyła przedszkole. Wielkim pragnieniem wszystkich było świadczyć o Chrystusie Miłosierdnym poprzez konkretny czyny, towarzysząc najmłodszym. Od początku pracy zakładu była przyjęta zasada, że i prawosławni, i katolicy, i protestanci mogą tu uczęszczać.

Kolęda dzieci odbyła się w jenym dniu z wizytą duszpasterską ordanyriusza diecezji kamieniecko-podolskiej Leona Dubrawskiego. Jego ekselencji towarzyszyli klerycy seminarium misyjnego Redemptoris Mater. Dlatego świątynia rozbrzmiała śpiewem w j. ukraińskim, hiszpańskim i angielskim. Oczywiście nie zabrakło kolęd tradycyjnych w j. polskim. Biskup Leon zachęcił wiernych śpiewać kolędy w domu. Niech ten śpiew zastąpi wam oglądanie telewizji i korzystanie z gadżetów, powiedział biskup Leon zwracając się szczególnie do najwłodszych.

Na znak wdzięczności za duchowe i materialne wsparcie dzieciaki częstowały wszystkich obecnych piernikami roboty własnej.

Julia Zawodowska

Skip to content