Odnów swoje cuda – spotkanie z Damianem Stayne

21/12/2020 14:05
Redakcja

’Gdy będziesz w Londynie znajdź Damiana Stayne’a’’– powiedział mi na pożegnanie przewodnik duchowy, gdy wyruszałam na studia do Anglii. 4 lata temu to nazwisko, nieznaczące i trudne do zapamiętania, wyparowało z mej pamięci niczym para z ciepłęgo kubka herbaty, pozostawionej styczniową nocą na dworze. W oczekiwaniu na nowe przygody, podróże i doświadczenie, wcale nie przypuszczałam,  iż usłyszę to nazwisko po raz kolejny, a spotkanie z ‘’Cor et Lumen Christi’’ będzie największą duchową zmianą 19-letniej studentki z Wilna. 

W 2018 roku miałam okazję uczestniczyć w konferencji, organizowanej w Londynie przez katolicką wspólnotę ‘’Cor Et Lumen Christi ‘’ (Serce i Światło Chrystusa). Dziwna nazwa – pomyślałam i zaczełam szukać więcej informacji. Ku memu zdziwieniu liderem i założycielem tej wspólnoty jest… Damian Stayne! Zbieg okoliczności? Własnie o nim mówił mój przewodnik duchowy. 

‘’Kiedy jesteśmy zdrowi, powinniśmy modlić się o zachowanie zdrowia, a kiedy jesteśmy chorzy – o uzdrowienie. Jednakże wielu osób z rodzin katolickich nie korzysta z modlitwy uzdrowienia.  ‘’ – mówił Damian Stayne. Podobnie Jan Paweł II podkreślał, że charyzmaty są konieczne w życiu katolickim. Przyznam, moja wiedza na ten temat była minimalna, więc zdecydowałam poznąć naukę o charyzmatę w najbardziej pragmatyczny sposób – wziąć udział w konferencji. Wkrótce wspólnie z rodziną i przyjaciólmi byłam na sali konferencjyjnej, gdzie setki osób z Anglii, Francji, Hiszpanii i Polski zgromadziło się na wspólnej modlitwie w centrum Londynu. Jakże byłam zdziwiona, gdy na własne oczy ujrzałam uzdrowienia: pewna kobieta rzuciła kule i zaczęła chodzić, inna osoba zaczęła się śmiać, gdy jeszcze ktoś zaczął płakać lub modlić się w dziwnych językach. Nigdy wcześniej nie słyszałam o charyzmatach czy odnowie chrześcijańskiej, lecz odczułam wewnętrzną radość i odnowę serca już po pierwszym dniu. 

Wspólna modlitwa, adoracja, spowiedź, śpiew i modlitwa z nakładaniem rąk – to tylko część 3 dniowej konferencji, przeplatanej świadectwem osób duchowych, jak również i świeckich, którzy swoim słowem budowali wiarę zgromadzonych na sali.  Nie mogłam ukryć swego zdziwienia, zamieszania i strachu, gdy podczas modlitwy z nakładaniem rąk usłyszałam odpowiedź na pytania o których zaledwo pomyślałam. ‘’Pan Bóg Cię kocha, jest twoim Ojcem, a Ty – córką królewską’’- powiedziała osoba w białych szatach, stojąca tuż obok mnie z ręką na moim ramieniu.  Wnet poczułam ogromne ciepło i radość, która nie zna granic. Odwagę, jakiej nigdy nie odczułam. Moc, której poszukiwałam, a znalazłam.

 „Jezus lubi wchodzić w najdrobniejsze szczegóły życia naszego i spełnia nieraz tajne pragnienia moje, które nieraz ukrywam przed Nim samym’’– pisała św. Faustyna. Tamtego dnia podczas modlitwy Pan Bóg wszedł w moje życie na nowo i przyniósł ogrom wiary i sił do podjęcia następnych kroków. Podczas 3 dni posługi setni osób zostało uzdrowionych, a jeszce więcej duchowo odmienionych.

 ‘’Ludzie mają przekonanie, że dary uzdrowienia są tylko dla świętych albo dla księży, ale nie dla świeckich. Sobór Watykański II odnowił perceptjżę, żę każdy potrafi uzdrawiać o korzystać z uzdrowinia.  ’’ – mówił Damian Stayne, wskazując moc modlitwy charyzmatycznej  oraz potrzebę budowy wiary poprzez świadectwo uzdrowień.

 Dzisiaj  Cor et Lumen Christi łączy wiele Polaków mieszkających w Anglii, prowadząc konferencje w języku polskim. W ubiegłym miesiącu wspólnota prowadziła online konferencję pt. ‘’Wzrost’’ przez internet. 

Najbliższa konferencja online odbędzie się w następny piątek 10-12 grudnia pt. ,,Miracle Rally’’, podczas której uczestnicy będą mogli usłyszeć wykłady od Fr. Pat Collines – wykładowcy z Dublinu, który w nadzwyczaj żwawy i pozytywny sposób przedstawia naukę duchową oraz charyzmaty. W piątek o 20-22 h, sobotę 9-17.30 (czas UK) oraz w niedzielę od 18.30 – 21 h na kanale youtube Damian Stayne and Cor et Lumen Christi poprowadzą modlitwe, adorację, a także swoim świadectwem będą dzielili się inspirujący liderzy i mówcy: Pat Collins CM, Fr Joseph Edattu – ksiądz z Indii, Gary Stephens – speaker, bokser i lider Wspólnoty Prince of Peace w Liverpoolu oraz Damian Stayne – założyciel wspónoty Cor et Lumen Christi. Cena uczestnictwa w online spotkaniu – £5. Także będzie możliwość dołączyć na bezpłatną część w sobotę Miracle Healing Service. 

https://www.eventbrite.co.uk/e/catholic-miracle-rally-registration-96872266557

Dla osób, które chcą odkryć znaczenie i moc charyzmatów, odpoznać je w życiu i umocnić wiarę, polecam książkę Damiana Stayne’a. Pt. ‘’Odnów swoje cuda. Dary duchowe dla naszych czasów’’. Książka – przewodnik, latarnia duchowa w  czasach niepewności, która jeszcze bardziej przybliży cud mocy uzdrowienia i charyzmaty.

http://www.coretlumenchristi.org/calendar.php