O portalu duszpolonia.org

28/12/2020 11:53
Redakcja

Wizja, czyli po co to robimy?

W duszpasterstwie polskojęzycznym na terenie Niemiec powstał pomysł na połączenie „polonii dusz“ i dlatego we współpracy z Rektorem Polskiej Misji Katolickiej został uruchomiony system www.duszpolonia.org. Dzięki temu portalowi Polacy przebywający poza granicami kraju mają łatwy dostęp do zawsze aktualnych informacji na temat polskojęzycznych mszy świętych, możliwości spowiedzi oraz innych spotkań parafialnych.

W odróżnieniu od innych portali, Duszpolonia wyróżnia się prostotą obsługi zarówno dla księży, którzy samodzielnie na bieżąco umieszczają informacje, jak i dla parafian korzystających z portalu lub aplikacji mobilnej swojej misji. Ponadto co tydzień kilka tysięcy Polaków korzysta z systemu zapisów na msze święte, co znacznie ułatwia parafiom funkcjonowanie w tych trudnych czasach pandemii.

Chcielibyśmy, aby to rozwiązanie, które tak doskonale sprawdziło się na terenie Niemiec, zostało wprowadzone także w kolejnych krajach, tworząc tym samym spójny międzynarodowy system informacji dla Polonii.

Dowiedz się więcej o portalu duszpolonia.org

Tekst: duszpolonia.org